Archiv pro měsíc: Duben 2015

Boží Dar 25.4.2015

Na vlakovém nádraží jsḿe se sešli tři. Chvíli před desátou hodinou přijel moderní vlak značky Žralok sponzorovaný z fondů EU. Měl jen jednu chybičku a to, že se tam vešlo jen šest kol. Tj. pro vývoz kol to vlak vhodný není, ledaže by za ním přistavili nějaký přívěs nebo dali kola na střechu jako v Indii.

Trasa za krásného počasí ubíhala hezky. Klasika – Pernink, Horní Blatná – na rozhlednu po červené, po Ježíškově cestě (občas nás tam zaskočily zbytky sněhu, cesta se tak stala zajímavou) na Boží Dar.

Po dobrém obědě – Jelení guláš, směrem na Jahodovou louku a velmi rychlém sjezdu do Jachymova. Z Jáchymova na Popov (zkratkou) přes Velas (také zkratkou) domů.

T.

Celková vzdálenost: 52817 m
Max. výška: 1112 m
Min. výška: 432 m
Průměrná rychlost: 15.25 km/h
Celkový čas: 06:21:24

 


Rozhledna Cibulka 11 04 2015

Jako obvykle po zimě přichází jaro, vše v přírodě raší, pučí a v hlavě Karla I. vypučela myšlenka a vůle k návštěvě rozhledny Cibulka nad Olovím. Pozvánka k účasti odeslána, počasí přeje, je teplo, sucho, ale účast Krušnokolců je slabší. Na rozjezd je zvolena "srabácká" cyklostezka a za Rolí se tým  pouští do boje se vzdáleností a převýšením kolem Rájeckého Špičáku ve směru k Černavě a Poušti. Panelová cesta k zámečku Favorit procvičuje naše odpružené vidle, malý brod na potoku Skřivan a stoupání ke střelnici není vážnou překážkou. Myšlenky Zuzky na opuštění týmu zažehnány, bolavá záda prohmatána a lehce napravena zkušenými prsty zdravotnické dobrovolnice. Naše gumy sviští kolem zámku v Jindřichovicích, projíždíme Loučnou, jsme nad Olovím a rozhlednu Cibulku máme před sebou jak na dlani. Stačí sjet z Hor dolů do Bleistadt, přejet po mostě Svatava River, zjistit, že jste v 450ti metrech nadmořské výšky a znovu svižně, lehce a s úsměvem nabrat ztracenou výšku ke kapli sv. Josefa, pokřižovat se (bezvěrci minou) u kaple Nesvětější Trojice/Grotte a zabrzdit na Šibeničním vrchu po ujetí 3,5 kilometru u paty rozhledny Cibulka v nadmořské výšce 656 m.n.m. Pak vás ještě čeká výstup do výšky 23,8 metru na vyhlídkovou plošinu. Vydýchejte se a pak se zadarmo můžete kochat pohledem do kraje vymodelovaného geologickými i jinými vývoji. Mílovi se dojetím (nebo větrem?) chvěje knírek...vidím Pustý zámek. My ovšem vidíme i Šemnickou skálu, Dianu, Krudum, Lesný, Dyleň, rozhlednu Otto von Bismarcka na zelené hoře u Chebu a za ní se krčící Ochsenkopf v nyní spřátelené cizině. No dosti kochání, Tomáš připomíná nutnost KPČ. Pěkný sjezd od Cibulky do Doliny narušen padlými stromy, rychle opouštíme Krajkovou a restaurace Myslivna je naše. Napojeni, nasyceni klesáme přes Habartov k hladině budoucího areálu ... číst dále [...]

Velikonoční příroda 05 03 2015

Velikonoční tři dny volna v dohledu a tak „Oranžový Johannes“ vyrušil zimní spáče s pozvánkou na velikonoční nedělní výlet, po trase – SOS Doubí, hájovna Bor, Moučné pytle, Kozí hřbety, bývalá hájovna Zdemyšl, loveckou stezkou přes skalní vyhlídku k osvěžovně a odpočinku u stolu restaurace s vyhlídkou na svatební průvod Hans Heiling a kde, pokud máte čas, sledujete  postupné zvětrávání a odnos granitových bloků a jistě vám neunikne mezi jednotlivými loky i erozivní činnost řeky a mrazu. Sluníčko vytáhlo čtrnáct Krušnokolců hlídaných i dvěma psy Larou a Eloyem. Všichni pak společně zvládli nejen 21 kilometrů pochodu, ale vstřebali i množství pohledů do chladné, těsně předjarní přírody… Petr

Celková vzdálenost: 19873 m
Max. výška: 873 m
Min. výška: 390 m
Průměrná rychlost: 5.77 km/h
Celkový čas: 04:22:14